Najlepsze sposoby na relaks

Od dawna wiemy, że stres nikomu nie sprzyja – zarówno emocjonalnie jak i zdrowotnie. Chwile relaksu są największym wrogiem presji i zszarganych nerwów. W tym artykule przedstawię parę sprawdzonych sposobów na odprężenie.

  • Gorąca kąpiel (mój osobisty faworyt) 

Czy na stojąco, czy na leżąco, cieplutka woda w styczności z naszym ciałem każdemu zapewni chwile wytchnienia od codziennych problemów. Podczas takiej królewskiej kąpieli, mamy czas przeanalizować nasze udręki lub ukoić nasz umysł pozytywnymi myślami. Ten sposób nigdy mnie nie zawiódł.

  • Dobra muzyka 

Nucenie piosenki może szybko poprawić humor i wprowadzić przyjemną atmosferę do naszego pokoju. Włącz słuchawki lub głośnik i daj się pochłonąć muzyce. Można spokojnie połączyć to z kąpielą dla podwojonej skuteczności.

  • Spacer

Może się to wydawać dość niepozorną metodą, lecz spacer po najbliższym parku w otoczeniu pięknej roślinności jest dla nas bardzo korzystny. Wsłuchanie się w śpiew ptaków, szum liści i inne dźwięki natury jest nie do zastąpienia. Niefortunnie dla nas, ten sposób bardzo zależy od pogody, na którą niestety nie mamy wpływu.

Porozmawiaj

Zaparz sobie ciepłą herbatkę, lub jeżeli czujesz się odważnie – gorącą czekoladę. Znajdź osobę chętną do rozmowy i oddaj się wirowi dialogu. 

  • Rozluźnij umysł

    Medytacja jest starożytną sztuką oczyszczania umysłu, praktykowaną do dziś przez wielu ludzi. Naukowcy znaleźli wiele plusów owego treningu, takie jak:
  1. Redukcja stresu
  2. Pomoc w walce z depresją
  3. Lepsza koncentracja 

Aby rozpocząć medytację, wystarczy nam motywacja i poradnik lub dedykowana aplikacja na telefon.

2 odpowiedzi do “Najlepsze sposoby na relaks”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *